Ava Binkbanck kort
Waar een bezoekje van de VBDO al niet toe kan leiden! Vorig jaar waren we voor het eerst op de aandeelhoudersvergadering van BinckBank. Dit jaar nam de bank meteen een passage op over mvo in het jaarverslag. Ook werd de bank lid van de VBDO en vond er een eerste engagementgesprek plaats. Bovendien gaat BinckBank volgend jaar uitgebreider rapporteren over mvo-aspecten.
Op de aandeelhoudersvergadering van dit jaar (eind april) vertelde bestuurder Nick Bortot dat BinckBank het duurzaam beleggen ook meer onder de aandacht wil gaan brengen van de klanten. Na de zomer gaat een ‘beleggingsfondsensupermarkt' open. Op dit moment bekijkt BinckBank of het mogelijk is om het criterium ‘duurzaamheid ' op te nemen in het keuzemenu. Zodat klanten ook dit aspect kunnen laten meewegen bij de keuze van fondsen. De VBDO juicht dit initiatief uiteraard heel erg toe.
Minder content is de VBDO over het feit dat BinckBank niet van plan is om ‘duurzaamheid' te laten meewegen bij de beloning van de bestuurders. Men ziet daarvan het belang niet. Wel zou dit aspect moeten meespelen in de beloning van werknemers bij de facilitaire dienst of verkopers die klanten richting duurzame fondsen ‘pushen', aldus Bortot. De VBDO ziet liever dat de ‘toppers' ook worden afgerekend op duurzame prestaties.






